Moekuulutaja

Vaata Moekuulutaja sooduspakkumisi SIIT

MOEKUULUTAJA VAIMUSTUB AASIAST

Sel sügisel tuksub Moekuulutaja Aasia rütmis. Juba 13. oktoobril on laval šikk ja inspireeriv naiste- ja meestemood, kawaii-elamusi pakkuv lastemood, Aasiast inspireeritud üllatav erietendus, põnev Aasia nahahooldustoodete pop-up ala ning Jaapani töötoad. Helielamusi pakuvad Uudo Sepp ja Sissi Nylia koos Laulupesa laululastega, kes on Moekuulutajal alati suured rahvalemmikud. Muide, just Moekuulutaja laval on võimalik kuulda Sissit ja Uudot esimest korda pärast saadet laulmas duetti. Lisaks esitab Uudo duette ka konkursside „Laulukarussell 2017” võitja Krislini ja „Väikesed Hiiglased 2018” võitja Gloriaga.

Seda, milliseid värve, lõikeid, pikkuseid ja kombinatsioone võiks alanud hooajal endale selga tõmmata, tutvustavad stilistid Britta Laumets, Külli Piibar ja Karis Kuusk. Seekordseks maiuspalaks on stilistide Katja Adrikova ja Mariliis Niine aasiapärane erietendus „Skins and Shells and Shapes”, kus esimest korda jõuavad kodumaal moelavale rahvusvahelise koostööprojekti raames EKA tudengite ja Hongkongi polütehnilise ülikooli moemagistrantide ühistööna valminud moeskulptuurid ning Adrikorn Artefactsi loodud kimonotest inspireeritud mahulised vormid kollektsioonist „Hello ODD”. Spetsiaalselt Moekuulutaja jaoks Hongkongist kohale lennutatud bambuslehvikutest moetaiesed ning stilistide valitud aasiapärased komplektid moodustavad vaatemängulise moeelamuse, mida saab nautida vaid 13. oktoobril Tartu Kaubamajas.

Jaapani restoran Tokumaru ootab huvilisi origami ja Jaapani teemaailma töötubadesse. Origami töötoas õpetab Seidi Andres Jaapanist alguse saanud voltimistehnika põhitõdesid. Teekoolitusel (kohad täis!) tutvustab Yumi Takagi tee valmistamise ja joomise kultuuri. Kursuse käigus saab maitsta matcha’t, sencha’t ja genmaicha’t. Koolitusel selgitatakse nende omapära ja valmistamist ning teede erinevust.

Ühe kursuse hind on 5 € ning see sisaldab Jaapani suupisteid. Osalemiseks on vajalik eelregistreerimine, saates Tartu Kaubamaja Facebooki privaatsõnumi. Registreerimine on avatud 11. oktoobrini või kuni kohti on.

Kella 11–17 on 2. korrusel avatud Aasia nahahooldustooteid tutvustav pop-up ala, kust võib leida selliseid nimesid nagu BlingPop, It’s Skin, TonyMoly, Sensai, Jowae, The Skin House, Mitomo jt.

Kella 13–15 ootab festival „Avatud mänguväljad” kõiki lapsi 3. korrusele Lastemaailma ette meisterdama ja mängima.

Kell 13.00 ning 13.30 leiavad 2. korrusel aset Jomon-Shindo näidistreeningud, mille viib läbi Riina Kasterpalu. Näidistreeningutele on oodatud kõik huvilised. Rohkem infot Jomoni kohta: http://riinakasterpalu.voog.com/teraapiad/jomon

Kaubamaja Naistemaailmast leiad ainult Moekuulutaja nädalavahetusel erivaliku Kriss Sooniku pesukollektsioonidest. Üllatusi jagub ka II korruse Naiste Kingamaailma, kuhu on üles seatud Dr Martensi saabaste POP-UP ja laupäeval kella 13-16 on seal ka tattoo-kunstnik Sten Savi, kelle käe all saab Kaubamajast ostetud Dr Martensi saapad veelgi ilusamaks ja ainulaadsemaks muuta.

Ilumaailma värskeid suundi tutvustavad Max Factor eesotsas tippjumestuskunstnik Katrin Sanglaga ning Wella Shockwaves. Ürituse päeval on aatriumisse üles seatud ka Sally Hanseni tasuta küünebaar.

AJAKAVA

Laupäev, 13. oktoober

12.00 Tartu Kaubamaja moeetendus, stilist Britta Laumets

12.30 Sissi ja bänd

13.00 Kaubamaja moeetendus, stilist Külli Piibar

13.30 Uudo Sepp, Krislin Sallo ja Gloria Raudjärv

14.00 Erietendus: aasiahõnguline „Skins and Shells and Shapes”, stilistid Katja Adrikova ja Mariliis Niine

14.30 Uudo Sepp ja Sissi

15.00 Kaubamaja lastemoeetendus, stilist Karis Kuusk

15.30 Laulupesa

Tokumaru töötoad

12.00–14.00 Origami töötuba

15.00–16.00 Teekoolitus

Ühes töötoas saab osaleda 10 inimest.

Töötoa hind on 5 eurot.