Moekuulutaja

Etnomustriline Moekuulutaja 12. oktoobril Tartu Kaubamajas

Moesügisele lükkab taas hoo sisse juba 12. oktoobril toimuv Moekuulutaja, kus saab nautida värskemaid moesuundi ning põnevat meelelahutust. Seekordne Moekuulutaja on saanud inspiratsiooni etnomustritest ning seda nii moes kui ka muusikas. Kõlavad kaasahaaravad etnorütmid armastatud Curly Stringsi esituses ning laval on erietendus, mis toob näitamisele EKA tudengite säravaimad etnokollektsioonid.

Naiste- ja meestemoe selle sügise trendikaim valik Tartu Kaubamaja kauplustest jõuab vaatajate ette läbi Ivo Nikkolo peadisaineri Britta Laumets-Merila terava moesilma, laste- ja noortemoe lõbusa etenduse paneb kokku Karis Kuusk. Kaubamaja moemaailmade maiuspalad toob vaatajate ette stilist ja moedisainer Katrin Aasmaa.

Tartu Kaubamaja 2. korruselt leiad ka mitmed põnevad pop-up poed. Kohal on sellised nimed nagu Eesti etno, Kokos, Oma care, Inglile pai, Jovely Natural, Ontics Minerals, Vetka Design.

Moepäeva juhivad Juhan Krull ja Krõõt Kiviste.

Erietendus „Moodne etno“

Moekuulutajalt ei puudu otse loomulikult ka üks imetlusväärne erietendus. Seekord kannab erietendus nime „Moodne etno“ ning toob näitamisele valiku säravaimatest etnokollektsioonidest, mis pärinevad Eesti Kunstiakadeemia bakalaureuse- ja magistriõppe tudengite loomingust. Laval näeb enneolematut värvide, tekstuuride ning uudsete materjalide ja vormide mängu, mis kõik on inspireeritud etnograafilistest mustritest, materjalide kasutusest, vanaaegsetest käsitöövõtetest ning loomulikult tudengite isiklikest lugudest perekonna varasalvest. Stilist Mariliis Niine toob erietendusel lavale noorte disainerite loomingu: oma töid näitavad Hannes Rüütel, Kertu Kivisik, Karin Kreek, Cärol Ott, Susanna Kõgel ja Kristiina Jeromans. Etendusel näeme nii meeste- kui ka naistekollektsioone, nii käsitsi kootud kudumeid kui ka kangastelgedel kootud materjale. Kõige innovaatilisema tehnikaga pakub parajalt põnevust kindlasti Kristiina Jeromans oma 3D-tikanditega. Kui varem oleme silmanud vanaemade-vanaisade käsitsi tikitud käiseid, kraesid, kotte ja kuubesid, siis nüüd avaneb meil võimalus näha 3D-printeriga loodud tikandeid nii riietele tikituna kui ka ehetena. Lisaks näeb moelaval ka komplekte näituselt „Eesti oma sinine“.

AJAKAVA

Laupäev, 12. oktoober

12.00   Kaubamaja moeetendus

Stilist Katrin Aasmaa

12.30   Curly Strings

13.00   Naiste- ja meestemoe etendus

Stilist Britta Laumets-Merila

13.30   Curly Strings

14.00   Erietendus „Moodne etno“

Stilist Mariliis Niine

14.30   Curly Strings ja Laulupesa laululapsed

15.00   Laste- ja noortemoe etendus

Stilist Karis Kuusk

15.30   Laulupesa laululapsed

Näitus „Eesti oma sinine“

Koos Moekuulutajaga jõuab Pärnust Tartusse Pärnu Muuseumi ja Eesti Kunstiakadeemia moeosakonna ühisprojektina Eesti Vabariigi 100. aastapäevaks valminud näitus „Eesti oma sinine“, mis seob tänapäevases võtmes kokku moe, looduse ja pärandkultuuri. Näitus põhineb Eesti rahvarõivaste traditsioonilistel motiividel, tõlgendades loojate nägemust eestlusest, Eesti moekultuuri arengust ning seostest loodusega. Rõivakollektsioonid on värvitud ja kujundatud Eesti oma sinistes toonides, selleks kasutatav sinine värv on saavutatud Eesti looduses leitavate taimede abil. Sinine värv kirjeldab hästi meie rahvust, väärtusi ja kultuurilugu – natukene külm ja põhjamaine, pisut sügav ja vaikiv, esmapilgul kättesaamatu ja kauge.

 Näitus „Eesti oma sinine“ on Tartu Kaubamaja 3. korrusel vaatamiseks üleval 12. oktoobrist 6. novembrini.

Loovjuht ja idee autor: Piret Puppart

Konsultant: Liisa-Maria-Anette Samm

Kunstnikud: Edvard Hiietam, Külli-Triin Laanet, Karita Kärmet, Hannes Rüütel, Kreet Kärner, Nele Kurvits, Andreas Kübar, Eliise Saar ja Kadi Adrikorn

Fotograaf: Virge Viertek

Stilistika: Gerly Tinn

Meik ja juuksed: Mammu

Modellid: Hanna Brita Kähari (AL Model Management) ja Alan (Sage Management)

Kuraator: Aleksandra Ehte

 

Vaata Moekuulutaja sooduspakkumisi