Blogi

Säde kohviteek on paik kogukonna jaoks

Säde kohviteek on paik kogukonna jaoks

Hubane ja paljude armastatud Säde kohviteek on lisaks Rüütli tänavale leidnud endale teiseks mõnusaks asukohaks Tartu Kaubamaja 2. korruse ning kannab sädelaste seas nüüd hellitavalt nime Väike Säde. Imeliste kohvide poolest tuntud koha omanik Martin Bek räägib, kuidas Tartu kohvikultuuril läheb.

Kuidas Säde alguse sai?

2014. aastal võtsime hea sõbraga nõuks avada päris oma baari, nii nagu ilmselt paljudel on kuklas mõte teha oma koht. Asja käigus arenes kõik selliselt, et meist kujunes tugev tegija kohvijookide pakkujana. Nii olemegi viis aastat olnud pigem tuntud kohviteek, kus barista käe all valminud jooke nautida. Pingutame, et meie külastamine oleks inimeste päevakavas oodatud osa.

Kuidas sündis Säde hubane keskkond?

Kui teha midagi hingega, siis enamjaolt tulebki hea tulemus. Üks osa on interjöör, kuid nüüdseks julgen väita, et atmosfääri kujundavad ka meie kunded, kes igapäevaselt läbi astuvad ning mõnusasse suminasse omal moel panustavad. Meil on suur osa külastajaid, kelle kohta saab öelda, et nad on pigem fännid kui kliendid. Sädest on saanud paik kogukonna jaoks, kus kokku saada ja päriselt koos aega veeta.

Säde menüüs on loomulikult esmakohal kohvid. Kust teie kohv(id) pärit on? Kust tulevad oad ja kus on need röstitud?

Säde majauba on mõnus kombinatsioon Brasiilia ja Colombia päritolu kohviubadest. Meie uba röstitakse Tallinna külje all ECR-i röstikojas, ent kuna oleme võtnud südameasjaks tutvustada tartlastele kõiksugu põnevaid kohvielamusi, on meie juures alati võimalik kohvijooke saada ka mõnest hooajalisest külalisoast. Seeläbi saab Sädes käies sageli osa näiteks mõne naaberriigi röstikoja valikust.

Kohvimenüü on mõnusalt rikkalik. Milliseid kohvisid külastajad enim armastavad?

Kõige rohkem tullakse kohvikusse jooma ikka piimavahukohvisid ehk latte’sid ja cappuccino’sid, kuid tervele menüüle leidub oma klientuur. Peame oma missiooniks hoida tartlaste jaoks kohvikultuur kättesaadavana.

Milliseid kohvisid võiksid külastajad rohkem proovida?

Vaikselt-vaikselt on kohvisõprade huvi tõusmas põnevate päritolumaade filtrikohvide vastu. Meie meelest on see lõputult maitseelamusi ja avastamisruumi pakkuv maailm ning rõõmuga jagame seda kõigi tartlastega. Oleme kindlasti üks väheseid kohti, kes pakub värskest oast ka kofeiinivabu jooke, mis maitse suhtes allahindlust ei tee. Tasub proovida!

Kui teadlikud kohvijoojad eestlased on?

Suur osa kohvikukülastajatest on võrdlemisi teadlikud tarbijad, sageli osatakse väga põhjalikult küsida kohvi päritolu ja valmistamismeetodite kohta. Ka tuntumad Eesti röstikojad on inimestele teada, tartlastele on näiteks siinsamas Tartus pesitsev Karlova Kohv väga hingelähedane.

Mida peaksid inimesed kohvi juures enim hindama?

Meie meelest võiksid inimesed julgelt katsetada ja proovida erinevaid kohvijooke, et leida endale see õige ja meelepärane. Meie valikust leiab lisaks espressopõhistele jookidele nii külmpruulitud kui ka filtritud kohve ja jääkohve. Kohvi joomine võiks olla päevas hetk, mil aeg maha võtta ja maitseelamust nautida. Samuti on vahva toetada kodumaiste röstikodade toodangut, sest Eestis röstitakse palju tõeliselt head kohvi!

Kui palju jälgite kohvimaailma trende?

Hoiame ikka hoolega silma peal, mida põnevat kohvimaailmas toimetatakse. See on lihtsalt maru huvitav! Üritame igal aastal külastada ka lähipiirkonnas toimuvaid kohvifestivale, kus kogemust rikastada, ja loeme ka asjakohast kirjandust.

Mida kliendid Tartu Kaubamaja Sädest leida võivad ning kuidas see Rüütli tänava omast erineb?

Võtame kaasa meile omase hubasuse, hea teeninduse ja kvaliteetsest toorainest tooted. Loodetavasti tunnevad meie praegused ja uued kliendid selle hea ära ka siin, Tartu Kaubamajas.

Mida kohvide kõrvale pakute?

Koos uue müügikohaga astume samal ajal veel teisegi sammu edasi. Nimelt hakkame valmistama päris oma pagari- ja kondiitritooteid, mis iga päev müügilettidele jõuavad. Lisaks on meil värskelt pressitud mahlad ja smuutid, mida tarbida kohapeal või kaasa haarata.

Millise tunde Säde külastajad saada võiksid?

Tahame olla inimestele toeks nendel hetkedel, kus on vaja aeg hetkeks maha võtta, inspiratsiooni ammutada ja uuesti säde sisse saada. Oleme rõõmsad, kui see meil õnnestub.

Tule naudi linna parima vaatega kohvikus maitsvaid küpsetisi, kohvijooke ning smuutisid Tartu Kaubamaja 2. korrusel! 

 

Küsitles: Helen Saluveer

Fotod: Rein Leib, Tiina Pitk