Blogi

„Eesti pressifoto 2021“ aastanäitus jõudis Tartusse

„Eesti pressifoto 2021“ aastanäitus jõudis Tartusse

 

Tartu Kaubamaja 1. ja 2. korruse aatriumis on kuni aprilli alguseni avatud „Eesti pressifoto 2021“ aastanäitus. See on Eesti Pressifotograafide Liidu, Eesti Meediaettevõtete Liidu, Canoni ja Overall Eesti poolt juba 12. korda korraldatav näitus, mis annab läbi pressifotograafide silmade põhjaliku ülevaate sellest, mis toimus Eesti elus eelmisel aastal. Näitusel on esindatud pressifoto konkursile saadetud tööde paremik, kokku sadakond fotot 32 autorilt.

Esindatud on fotod eelmise aasta olulisimatest sündmustest ja inimestest. Nii näeb näitusel pilte valitsuse vahetusest, vastasseisudest meeleavaldustel, presidendi valimistest ning loomulikult möödunud aasta ühest kõrghetkest, olümpiavõidust. Hea foto tekitab emotsiooni, püüab tähelepanu, viib su sündmuspaika, üllatab, pahandab või rõõmustab – külmaks ei jäta see kedagi.

Iga-aastase vabariikliku pressifoto konkursi raames on valitud parimaid fotosid juba üle 20 aasta. Sel korral esitati konkursile kokku 668 fotot 61 autorilt, mille seast valis rahvusvaheline žürii jaanuaris välja parima uudis-, olemus-, portree- ja spordifoto ning nende seast omakorda „Aasta pressifoto 2021“. Võitjad kuulutati välja 17. veebruaril näituse avamisel Tallinnas. Koos näitusega esitleti ka Eesti Pressifoto raamatut, kus on veel põhjalikum fotoülevaade eelmise aasta sündmustest.

Aastanäitus tiirutab mööda Eesti suurimaid linnu kuni 2022. aasta lõpuni, alustades Tallinnast ning jõudes seejärel Tartusse, Pärnusse, Narva, Rakverre ja teistesse linnadesse. Näitus on eesti-, inglis- ja venekeelsete fotoallkirjadega. Näitus on Tartu Kaubamajas vaatamiseks üleval 4. aprillini 2022.