Blogi

Kaunista kodu lõngaga

Kaunista kodu lõngaga

Suviselt soojade ilmade saabumisega on lõpuks ometi kadunud ära igasugune vajadus karvase mütsi või sooja kampsuni järgi haarata. Nüüd, kui päevad on pikemad, sooviks aga käsitööd ikka teha ja omale või mõnele lähedasele midagi kasulikku meisterdada. Miks mitte meisterdada midagi, mida hiljem kodusisustuses kasutada? Siin on paar ideed, mida lõngadest ja trikoopaelast valmistada.

Viimase aasta jooksul on meil saanud populaarseks vaipade heegeldamine. On ju imeline idee heegeldada endale armas vaibake magamistuppa, mille peale igal hommikul astuda, et saaks päeva rõõmsalt alustada. Vaiba jaoks sobib üldjuhul puuvillasegune materjal ja enne trikotaažpaela jõudmist Eestisse ribastasid meie tublid käsitöömeistrid selle jaoks vanu puuvillaseid särke. Nüüd on aga turg puuvillast ja selle segust paelu täis. Lõngapoes Liann-Lõngad on müügil Hollandi firma Hoooked kuulus ja pehme puuvillasegune pael Zpagetti. Pael on 790-grammises suures keras ja ilusates erksates toonides, toodetud taaskasutatud ja ribastatud puuvillakangast, mis tänu sellele ka vetrub. Ühest kerast valmib keskmiselt 70–80 cm läbimõõduga ümar vaip. Sellest paelast valminud vaibad püsivad kaua ilusad, on masinas vastavalt kaalule pestavad. Lisaks kõigele on nende valmistamine tore tubane tegevus ja vaiba heegeldamisega saavad hakkama ka mitte kõige vilunumad käsitöömeistrid. Zpagetti valmistamiseks läheb vaja 10–12 mm heegelnõela, soovitatavalt metallist.

Lisaks Zpagettile on lõngapoes Liann-Lõngad veel üks sama tootja pael Ribbon XL, mille erinevus seisneb selles, et see on juba torusse kootud ning seepärast väga ei vetru ja on materjalina kangem. Kangem materjal aga annab paremini vormi hoidva tulemuse. Ribbon XL on peenem, sobiv heegelnõela suurus on 8–10 mm ning sellest valminud vaibad on veidi õhemad ja sobivad hästi ka pitsi heegeldamiseks. Ribbon XL pael on keritud 250-grammisesse kerasse ning selle toonid on mahedamad ja matimad.

Vaipade kõrval saab heegeldada just enda maitsele sobivaid kohvitassialuseid, pajalappe, korve, kotte ning kas või diivanipatjadele uusi ja põnevaid ümbriseid. Kui aga heegeldamine ei tule hästi välja, siis paelad Zpagetti ja Ribbon XL sobivad ka kudumiseks ideaalselt. Nendest valmistatud kudum hoiab vormi, on kange ja kindlasti väga dekoratiivne. Soovitan kududa padjaümbriseid või siis dekoratiivseid pleede ja terrassitoolidele istumisaluseid ning lasta oma fantaasia julgelt lendu!

Kodu saab kaunistada ka jämedama villase lõngaga. Villasisaldusega lõnga puhul tuleb kindlasti arvestada pesemise tingimustega ja valmis eseme hooldamisega. Lõng kipub topiliseks minema, samas villane lõng on pleedina või siis padjaümbrisena hoopis pehmem ja annab kindlasti ka sooja. Pleedi ja padja jaoks sobib meie lõngavalikus lõng Peru, millel on väga ilus ja lai värvivalik. Olgugi, et Perud peaks kuduma vaid 6 mm varrastel, on see piisavalt dekoratiivne ja valmis kudum annab kodule mõnusalt sooja tunde.

Lõngapoes Liann-Lõngad on loomulikult lai valik lõngu, millega kodu kaunistada − meie lõngapoe riiulid on täis ideid! Inspiratsiooni soovitan otsida internetist ning tulla siis lõngapoodi selleks materjali ja tarvikuid otsima. Kaupluse Liann Lõngad asjatundlikud klienditeenindajad oskavad teid kindlasti aidata.

Heade nippide saamiseks jälgi Liann Lõnga ka Facebookis: www.facebook.com/liannlongad

Tooteinfo:

Zpagetti 790 g / 120 m 10,90 € kera

Ribbon XL 250 g / 120 m 8,90 € kera

Peru 100 g / 106 m 5,70 € kera