Blogi

Apollo esitleb Hendrik Pillmanni raamatut “Minu Jõhvi”

Apollo esitleb Hendrik Pillmanni raamatut “Minu Jõhvi”

1. oktoobril kell 18.00 tutvustab Hendrik Pillmann Tartu Kaubamaja Apollo raamatupoes oma värsket raamatut “Minu Jõhvi. Isehakanud jõhvikas Ida-Võlumaal ”. Hendrikuga ajab juttu raamatu toimetaja Loone Ots.

Minu Jõhvi raamatuesitlus Tartu Kaubamajas

Üldjuhul ei satu inimesed Jõhvi niisama. Kui satuvadki, siis ei pruugi hallikarva tunduv linnapilt tulijaid köita. Ka raamatu autor oli üks nendest, kes Ida-Viru keskusest kohe ei vaimustunud kuid otsustas siiski kolida tundmatusse mitmekeelsesse keskkonda. Vabal tahtel sai Hendrikust haridusprogrammi „Noored kooli“ liige ja kohaliku kooli õpetaja, tahtmisega anda oma panus, et iga laps Eestimaal saaks parima võimaliku hariduse.

Olles enne seda elanud vaid sünnikodus, tundus põnev kolida kuhugi, kuhu enda arvates ei sobitu, ja seal täiesti üksi hakkama saada. Jõhvi sai autorile põikeks tundmatusse – senised mõtted-arusaamad vajasid ümberkujundamist. Kaks aastat selles linnas andsid iseseisvumiseks väärtusliku aluse ja tõestasid, et vahel piisab hingerahuks ka päris vähesest.

Tõeline Jõhvi elu käib vastupidi suurematele linnadele ühte jalga selles elavate inimestega: ei suured moodsad hooned ega trendi- ja moeröögatused kusagilt kaugemalt suuda vaigistada jõhvikate väge. Raamat pakub lugejale võimalust näha seestpoolt nii Jõhvi linna kui ka õpetajaametit ning aeg-ajalt südamest naerda.

Kohtumiseni esitlusel!

NB! Üritust saavad külastada üksnes vaktsineerimiskuuri läbinud, COVID-19 haiguse läbi põdenud või negatiivse testitulemusega inimesed. Palume oma tõendid valmis panna ja loodame mõistvale suhtumisele, kuni keeruline olukord möödub.

Esitlusel on raamat Apollo klubi liikmele 10% soodsam.