Blogi

Tee heategu Arabia Muumi toodetega

Tee heategu Arabia Muumi toodetega

Alates 1. juunist kuni 31. augustini on Kaubamajast Arabia Muumi sarja tooteid ostes võimalik teha heategu, sest igalt Arabia Muumi toote ostult annetatakse 5 eurot MTÜ-le Vanem vend, Vanem õde. Tegemist on rahvusvahelise heategevusliku projektiga „Nähtamatu laps“ (inglise keeles Invisible Child).

Projekt „Nähtamatu laps“

Nähtamatu laps, Ninni, on tegelane Tove Janssoni muumilugude raamatute sarjast. Ta on tüdruk, kes kardab rääkida, mängida ja naerda. Tema olemasolust annab märku väike kelluke kaelas, mis on helisedes annab teada, kus Ninni parasjagu on. Muumitrollide pere võtab Ninni enda juurde, kohtleb teda hoole ja armastusega ning teevad kõik, et teda julgustada. Selle tulemusena muutub tüdruk päev-päevalt nähtavamaks. Kõige viimasena muutub nähtavaks tüdruku nägu ning seda alles siis, kui ta on omandanud julguse näidata välja oma tundeid. Nähtamatu lapse lugu meenutab meile, kui oluline on märgata ja olla märgatud ning aktsepteerida lapsi just sellisena, nagu nad on. Kampaania eesmärk ongi aidata toetada laste õigusi ja võrdsust. Tegemist on rahvusvahelise heategevusliku projektiga, kus igas riigis kogutakse toetust toodete müügi pealt just kohalikule lastega tegelevale organisatsioonile. MTÜ Vanem Vend, Vanem Õde missiooniks on toetada ühiskonnas sõprust ja eeskuju vajavaid lapsi ning tagada neile õigus olla ära kuulatud.

MTÜ Vanem Vend, Vanem Õde

Programm “Vanem vend, vanem õde” on vabatahtliku tugiisiku programm, mis sai alguse aastal 1904 USAs. Eestis tegutseb programm alates 1997. aastast, mil loodi Tartu Laste Tugikeskuse projekt “Vanem vend vanem õde”. Oma tegevuse laiendamiseks lõid Tartu Laste Tugikeskuse projekti vabatahtlikud oma mittetulundusühingu – MTÜ Vanem Vend, Vanem Õde, mis on asutatud 8. juunil 2015. MTÜ tegevus on suunatud lastele, kes tunnevad ennast üksiku ja/või tõrjutuna ning vajavad püsivalt täiendavat emotsionaalset tuge.

Veebileht: https://sites.google.com/view/vanemvendvanem6de/avaleht