Blogi

Uus Jaapani restoran Tokumaru ootab avastama

Uus Jaapani restoran Tokumaru ootab avastama

Jaapani köögi fännidest tartlased on juba pikalt oodanud, millal vaieldamatult kõige maitsvam ja kvaliteetsem Jaapani köögi restoran Tokumaru ometi Tartusse jõuab. Meil on rõõm öelda, et nüüd on see lõpuks ometi kohal ning toit ei jäta külmaks ühtegi gurmaani, kes peab lugu erilistest maitsetest.

Tokumaru on esimene restoran Eestis, mis pakub ehtsat Sapporo stiilis ramen’it. Lisaks leiab menüüst sushi’d ja tempurad ning riisikausid ehk don’id.  Tokumaru peakokk on jaapanlane Daigo Takagi, Tokumaru jaapanipäraselt rahuliku ja minimalistliku sisekujunduse autorid aga Tomomi Hayashi ja Mari Põld.

 

Restorani nimeks valitud Tokumaru tähendab lihtsustatult “heade asjade ringi”Toku on jaapani keeles “inimese hea omadus”, maru “ring ehk harmoonia”. Hea töö eeldab head kollektiivi ja harmooniat. Hea restoran loob harmoonia toidu, kokkade, teenindajate ning klientide vahel.  Just selle ongi Tokumaru oma eesmärgiks seadnud.

3. korrusel asuvas hubases restoranis saab oma lemmikhõrgutisi nii kohapeal nautida kui ka mugavalt kaasa osta. Valikust leiab lisaks hõrkudele kala- ja liharoogadele meelepärast ka veganitele.  Esimest korda Tokumaru ajaloos on just Tartu Tokumarus lustlik lastenurk ja päris oma lastemenüü. Tööpäeviti kella 11-15 ootavad lõunatajaid aga maitsvad päevapakkumised, mida saab samuti nii kohapeal nautida kui ka kaasa haarata. Vaata menüüd: http://tokumaru.ee/tokumaru-tartu/

Kuni veebruarikuu lõpuni saad Tokumaru nautida tõeliselt maitsvaid avamispakkumisi avamishinnaga:

  • Philadelphia maki  8 tk
  • Väike shoyu-ramen
  • Kurgi-avokaadomaki 8 tk (V)
  • Väike tantan-ramen shimeji-seentega (V)

Hind: 5 €

  • Matcha-latte
  • Matcha-latte sojapiimaga (V)

Hind: 2.50 €

V – vegan

NB! Tokumaru on avatud keskuse lahtiolekuaegadel. Köök suletakse tund enne restorani sulgemist.