Blogi

Uus kauplus: väärika ajalooga Eesti Juveel keskuse 1. korrusel

Uus kauplus: väärika ajalooga Eesti Juveel keskuse 1. korrusel

Tartu Kaubamaja kaupluste valik on saanud soliidse täienduse: 1. korrusel on nüüd avatud pika ajaloo ja kodumaiste toodete rikkaliku valikuga kauplus Eesti Juveel, kust leiab särava valiku ehteid nii pidulikumatele sündmustele kui ka igapäevaseks kandmiseks, samuti parima valiku Eestis toodetud lauahõbedat kõikvõimalikeks tähtpäevadeks. Kes soovib privaatsemalt ostelda, et näiteks kihla- või abielusõrmust mugavalt ja segamatult valida, saab seda teha kaupluses asuval kliendikonsultatsiooni alal. Ettevõtte müügijuht Triin Uuk tutvustab värsket kauplust pisut lähemalt.

Palun räägi veidi Juveeli ajaloost. Millal ja kuidas Juveel alguse sai?

Juveel OÜ eelkäija, kunstilise graveerimise, emailimise, erinevate märkide pressimise ja auhindade tootmise ettevõte Roman Tavast alustas tegevust Tallinnas 1923. aastal. Ettevõte tootis vääris- ja teistest metallidest tarbeesemeid ja iluasju. Seal valmisid kõik tolleaegsed riiklikud teenetemärgid, kokku üle 1200 eksemplari. Toodangut eksporditi mitmesse riiki. Teise maailmasõja järgsetel aastakümnetel teati ettevõtet Tallinna Juveelitehase nime all ning ta kujunes endise Nõukogude Liidu üheks suuremaks lauahõbeda ja muude juveelitoodete valmistajaks. 1994. aastal ettevõte erastati ning uueks nimeks sai Juveel OÜ.

Praegune Juveel valmistab lauahõbedat ja ehteid ning turustab neid paljudes Euroopa riikides. Nimetada võiks eelkõige lähiriike: Soome, Rootsi, Taani, Läti, Leedu, Venemaa, kuid kliente on ka näiteks USA-s. Eestis on meie tooted müügil paljudes juveelikauplustes ning kaubamajades. Lisaks oleme arendanud oma esinduskaupluste ketti nime Eesti Juveel all, millel praeguseni oli neli kauplust Tallinnas ning nüüd siis ka esimene kauplus Tartus, Tartu Kaubamaja 1. korrusel.

Kuidas on Juveeli tootevalik muutunud?

Ettevõtte algusaegadel olid fookuses märgid ja ordenid ning lauahõbe, nüüdseks on üha suurema osakaalu saanud kuld- ja hõbeehted. Teeme koostööd Eesti ja Skandinaavia ehtedisaineritega, valmistades nende tänapäevaseid ehtekollektsioone. Meie tootevalik on disainitud inimestele, kes hindavad nii klassikalist kui ka eksklusiivsemat disaini, sealjuures on tähtis kõrge kvaliteet, kuna ehted ja lauahõbe on ajatud. Nende jaoks on oluline, et ehe oleks toodetud eetiliselt ning võimaluse korral valminud ka Eestis.

Kui väga hindab eestlane praegu lauahõbedat? Milliseid tooteid nende hulgast enim ostetakse?

Lauahõbe on eestlaste seas endiselt hinnatud, osalt tänu traditsioonidele, teisalt väärtusele. Enim ostetakse lastelusikaid ning erinevaid lauariistu erikollektsioonidest, nagu Chippendale, Olga, Tsentraal jm. Lastelusikad on meie tootevalikus üheks olulisemaks märksõnaks ning seda just tänu oma pikaajalistele traditsioonidele. Neid kingitakse lastele sünni, ristimise, esimese hamba tuleku ning muude sündmuste puhul. Pulmadeks või sünnipäevaks kingitakse lisaks ka pokaale või pitse.

Lauahõbeda teeb eriti personaalseks tähenduslik graveering. Just seda võimalust on kasutanud paljud asutused, tegemaks kingitust näiteks hõbekandiku näol – sinna on ideaalne graveerida tänusõnad või muu oluline, nii jääb kingisaajale alles ilus mälestus terveks eluks.

Teaduslikud uuringud on kinnitanud hõbeda ioonide ja soolade tugevat bakterite ja viiruste vastast toimet. Üheks võimaluseks on juua vett, mida olete hoidnud hõbenõus, või vett, milles olete hoidnud hõbelusikat või spetsiaalset veevärskendajat. Kuna hõbedaioonid on desinfitseeriva toimega, püsib vesi kaua värske ja on tervendav. Teine võimalus on kasutada hõbedast lauariistu ja lauanõusid söömisel-joomisel.

Kus teie tooted valmistatakse?

Suurem osa meie ehteid on valminud Eestis, kuid teeme koostööd ka usaldusväärsete partneritega mujal maailmas.

Lisaks oma toodetele on teie poes saadaval ka paljude teiste brändide ehted ja käekellad. Kuidas see valik on tekkinud?

Lähtume maailmas valitsevatest trendidest, kuid samas ka klientide vajadustest ja soovidest. Menukaimad on kindlasti meie Eesti disainehete brändid, nagu Lummus, Tanel Veenre, New Vintage by Kriss, ning välisbrändidest Sokolov, Sueno ja Papiroga. Kuldehetest on enim hinnatud meie teemantidega ehete valik, mis on toodetud siinsamas Eestis, ning loomulikult ka klassikalisemad ehted, enim ostetakse ehteid just igapäevaseks kandmiseks.

Millised on lauahõbeda ja ehete hetketrendid?

Ehete hulgas on trendiks kindlasti nn statement-ehted – silmapaistvad kõrvarõngad ja rõngad, laiade lülidega ketid. Mida suurem ehe, seda uhkem. Kette võiks kanda kihiti – nii saab kombineerida omavahel erinevaid ehteid ja saavutada eriti äge tulemus. Pärlid on alati aegumatud, alati moes, igas variandis. Pärleid võiks kombineerida mõne teise ehtega, mängida kihtidega, et saavutada kerge vaevaga suurepärane sümbioos.

Mõned trendid on aga püsivad ja see kajastub just meie kuldehete tootevalikus. Trendid on ehtemaailmas väga olulised, kuid ei saa öelda, et trendid klassikalisi ehteid varjutaks. Klassika on alati moes!

Milliseks kujuneb kaubavalik uues Tartu poes?

Kuna oleme siiani olnud vaid Tallinnas, siis hetkel toetume oma tootevaliku kujundamisel just seniste kaupluste müüginäitajatele. Loomulikult võtame entusiasmiga arvesse ka tartlaste soove, et kujundada Tartusse just selline tootevalik, mida kohalik inimene hindab.

Meie juurest leiab laia valiku kuld- ja hõbeehteid, esindusliku teemantehete kollektsiooni, käekellad. Müügil on Eesti disainehete brändid, nagu Lummus, Tanel Veenre, New Vintage by Kriss, lisaks välisbrändid Sokolov, S&A, Tommy Hilfiger, Festina, Sueno, Papiroga. Pakume suurimat lauahõbedavalikut Tartus: lastelusikad, lauariistad, pitsid, pokaalid, tassid, koorekannud, suhkrutoosid, kandikud, rahakassad, pildiraamid jm.

Tartu Kaubamaja kaupluses oleme erilist rõhku pannud just personaalsele teenindusele ning nii ootab uues kaupluses kliente spetsiaalne personaalse konsultatsiooni ala, kus saab mugavalt ja privaatselt näiteks kihla- või abielusõrmuseid valida.

Millised on Juveeli pikemaajalised plaanid?

Eesti Juveel on osa Eesti identiteedist. Meie missioon on olla Eesti ehete ja lauahõbeda ostja teejuht, luues tähendusi ning aidates orienteeruda ehete ja lauahõbeda maailmas. Töötame iga päev südamega selle nimel, et leida eneseväljenduseks innovaatilisi viise.

Teksti autor: Helen Saluveer

Fotod: Rein Leib

Artikkel ilmus esmakordselt Tartu Kaubamaja ajakirja Moekuulutaja sügisnumbris.